nasze forum - ozegow.pun.pl

Zryw Ożegów - koniec sezonu 2011/2012

2012-06-14 12:21

W przedostatniej kolejce sezonu 2011/2012 Zryw zmierzył się z zespołem z Dubidz. Niemal od początku musieliśmy gonić wynik, bo dość szybko gospodarze wyszli na prowadzenie. Kiepska pierwsza połowa, w drugiej widać już było, że coś w naszym zespole drgnęło, dążyliśmy do zdobycia bramki wyrównującej i to w końcu się udało. Pierwszą bramkę dla Zrywu strzela Marcin Brożyna (asysta Sylwka Mielczarka), drugą bramkę aplikuje Dubidzom przepięknym strzałem w samo okienko bramki Mateusz Szumigaj. Wynik 2:2 i przed derbowym pojedynkiem kończącym sezonem dobrze może nastrajać gra naszej drużyny z drugiej połowy. Filmik z spotkania znajdziecie tutaj.

Ostatnie spotkanie to wspomniane już derby z Radoszewicami. W sumie opisując nastroje na trybunach i klimat meczu mógłbym skopiować opis derbów z jesieni w Radoszewicach. Nic się w kontaktach między dwoma wsiami nie zmieniło – zawiść i wulgarne zachowanie – obustronne. Nie polecam osobiście zabierać dziecka na taki mecz, bo nie wpłynie to pozytywnie na zasób jego słownictwa. Przejdźmy jednak do meczu – goście szybko wychodzą na prowadzenie – pierwsza bramka po fatalnym zachowaniu naszej całej obrony, druga bramka samobójcza. Jeszcze przed przerwą łapiemy kontakt z drużyną z Radoszewic, bramkę strzela z rzutu karnego powracający do składu Mariusz Włodarczyk. Niestety fatalnie dla nas rozpoczyna się druga połowa, bo praktycznie pierwszy rzut rożny gości kończy się bramką dla nich – 1:3 dla drużyny z Radoszewic i ciężko spodziewać się jakiegoś „zrywu” po drużynie Zrywu. Bramkę na 2:3 strzela Sylwester Mielczarek, ale to wszystko, na co tego dnia stać naszych piłkarzy. Mecz tradycyjnie już chyba kończy się kartkowaniem zawodników – za pyskówkę drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną dostaje zawodnik KS-u Sebastian Lipiński. Szansa na rewanż z naszej strony przyjdzie już być może w lipcu, gdy odbędzie się kolejna edycja Pucharu Wójta – tym razem prawdopodobnie w Ożegowie. Filmik ze spotkania znajdziecie tutaj.

Czas podsumować sezon i na początek troszkę statystyk.

Kończymy sezon na miejscu szóstym z dorobkiem 30 punktów, czyli o 20 pkt mniej niż lider z Dworszowic i 12 pky mniej niż drugi zespół, który awansował do A klasy – Płomień Makowiska. Wygrywamy 9 meczów, 3 remisujemy i notujemy aż 8 porażek, z czego 5 w rundzie wiosennej. Bilans bramkowy 34-26. W meczach u siebie notujemy 4 zwycięstwa, 1 remis i 5 porażek, na wyjeździe 5 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki. Bilans bramkowy u siebie to 15-12, na wyjazdach 19-14. Niestety przegrywamy głównie z zespołami z czołówki (nie licząc wygranej i remisu z Makowiskami), z zespołami, które zajęły miejsca za nami uzbieraliśmy aż 23 punkty z 30. O tak słabym wyniku zdecydowała niestety kiepska postawa na wiosnę, gdzie tylko dwa razy zdołaliśmy wygrać (Lipnik i Starzenice) i 3 razy zremisować (Makowiska, Olewin, Dubidze).

Treningi rozpoczynamy już 8 lipca wewnętrzną gierką na stadionie. Jaki będzie sezon 2012/2013 w piłkarskiej B klasie dla Zrywu? Pozostawmy znak zapytania, samo pytanie bez odpowiedzi i poczekajmy na rozwój wydarzeń.