nasze forum - ozegow.pun.pl


Kalendarz wydarzeń

2014-05-15 10:14

Akcja oddawania krwi dla Sylwka

 

 

    W sobotę 17 maja, w godzinach od 10:00 do 13:00 odbędzie się zbiórka krwi dla mieszkańca Ożegowa, 23-letniego Sylwestra Mielczarka. Sylwek od początku tego roku walczy z ciężką chorobą, obecnie przebywa na oddziale hematologii w łódzkim szpitalu im. Mikołaja Kopernika.

    Apelujemy o niezawodne przybycie zwłaszcza mieszkańców Ożegowa, bo oddanie 450 ml krwi naprawdę nie jest wielkim poświęceniem z naszej strony, a Sylwkowi to na pewno pomoże. Również fakt pojawienia się nas w dużej ilości będzie świadczył o tym, że w ważnych chwilach wieś potrafi się zjednoczyć, a dla Sylwka będzie to niezawodny znak, że wszyscy tutaj jesteśmy z nim nie tylko myślami. W akcję, zorganizowaną przez Urząd Gminy w Siemkowicach, włączył się również SMOK - na jego fanpage'u możecie się wszystkiego dowiedzieć o tej akcji oraz dołączyć do tego wydarzenia.

 

Do zobaczenia w sobotę !!!

 

 

—————

2014-03-31 21:41

SMOK w Siemkowicach po raz czwarty

 

Krótka relacja filmowa z czwartej już akcji oddawania krwi w Siemkowicach,

w której licznie zameldowali się również mieszkańcy Ożegowa.

—————

2014-03-24 10:40

Dzień Kobiet 2014

 

 

    Tegoroczny Dzień Kobiet dla wszystkich pań z naszej gminy miał wyjątkową oprawę, albowiem mogły one spędzić czas w niezwykle miłej atmosferze na koncercie w budynku Straży Pożarnej. Wystąpiła niezawodna Orkiestra Dęta z Siemkowic ze swoimi największymi przebojami, które oczywiście możecie zobaczyć na kanale Ożegowa na YouTube. Poniżej link do jednego z utworów, który został zaprezentowany na koncercie - O la la cha cha cha.

 

 

Zaprzentował się również zespół Si-LORD oraz kabaret ludowy Malwinki z krótkim skeczem "Pogaduchy u Jędrzejowy".

 

 

Skrót całego koncertu możecie zobaczyć poniżej...

 

 

Warto również zobaczyć krótką prezentację rękodzieła ludowego, jakie wystawcy z całej gminy zaprezentowali tego dnia w remizie.

 

 

Organizatorami koncertu byli Wójt Gminy Siemkowice, przewodniczący Rad Sołeckich z terenu Gminy, Stowarzyszenie "Gosposie z Siemkowice" oraz OSP Siemkowice.

—————

2014-03-03 13:53

Zaproszenie na 4 akcję oddawania krwi

 

 

 

W pierwszej akcji zebraliśmy 6,75 l krwi, za drugim razem - 7,25 l , za trzecim razem 4,5 l, miejmy nadzieję, że tym razem będzie znacznie lepiej i mocno przekroczymy łączną liczbę oddanej krwi liczbą 25. Zachęcam wszystkich, którzy oddają krew od dawna, jak i tych, którzy pragną spróbować po raz pierwszy - przywitajmy tę wiosnę w wspaniały, szlachetny sposób.

—————

2014-03-02 11:36

Dzień Kobiet w remizie w Siemkowicach - zaproszenie

 

 

—————

2014-01-01 21:13

Rewind 2013, czyli podsumowanie kanału Ożegowa

 

 

—————

2013-11-03 20:08

Quilling pani Agaty Sucheckiej

    

     Czym jest quilling? Quilling to technika zwijania pasków papieru, a następnie formowania ich i naklejania na kartkę papieru w celu utworzenia dekoracyjnej kompozycji. Kompozycję tworzy się z kilku podstawowych elementów m.in. z różnego rodzaju kółek i skrętów, łzy, markizy, serca itp. Jak się okazuje mamy w Ożegowie kogoś, kto para się tego typu zajęciem i tworzy tą właśnie metodą kartki okolicznościowe i zaproszenia na każdą okazję. Pani Agata Suchecka tworzy te unikalne dzieła sztuki już od kilku lat i zawsze dostosowuje się do życzeń klienta, zarówno jeśli chodzi o wzór, kolorystykę, jak i sam rozmiar zaproszenia. Zresztą zobaczcie sami...

 

 

 

Kilka pozostałych dzieł pani Agaty znajdziecie również na fanpage'u Ożegowa na Facebooku.

—————

2013-10-01 20:07

3 akcja oddawania krwi w gminie Siemkowice

 

Już po raz trzeci mieszkańcy gminy Siemkowice, ale nie tylko, będą mogli oddać krew koło Urzędu Gminy. 5 października, a więc w najbliższą sobotę specjalny ambulans pojawi się w centrum Siemkowic - krew będzie można oddać od godziny 9:00 do 11:30. Z każdą akcją wzrasta liczba chętnych - miejmy nadzieję, że nie inaczej będzie i tym razem. Wszystkich zainteresowanych regularnym oddawaniem krwi w Siemkowicach zapraszamy do SMOK-a, czyli Siemkowickiego Masowego Oddawania Krwi - grupy, która swój żywot zaczęła na Facebooku. Tam znajdziecie informacje o kolejnych akcjach, szczegóły dotyczące ilości oddanej krwi i na pewno poznacie ciekawych ludzi.

 

—————

2013-09-26 14:25

Wirtualny spacer po gminie Siemkowice

 

 

 

W wyniku współpracy gminy Siemkowic z Lokalną Grupą Działania "Kraina Wielkiego Łuku Warty" powstał projekt pod nazwą Wirtualny spacer po gminie Siemkowice. Możemy tam zobaczyć m.in. lipę szerokolistna w parku w Siemkowicach, stawy w Siemkowicach, centrum Siemkowic, Izbę Wiejską im. Marii Marchewkowej, rezerwat przyrody "Mokry Las", Biały Ług, bunkier z czasów II wojny światowej, zerwany próg wodny na Warcie, rzekę Wartę w miejscowości Bugaj Radoszewicki oraz centrum Radoszewic. Martwi fakt, że w tej prezentacji zabrakło niestety miejsca na ujęcia z Ożegowa. A kilka ciekawych ujęć na pewno by się znalazło: gniazdo bocianie, w którym w tym roku wychowały się cztery młode, Babia Góra, remontowana właśnie remiza strażacka, budynek szkoły podstawowej z przylegającym placem zabaw, boisko piłkarskie klubu LKS Zryw Ożegów, rzeka Wierzejka itp. itd. Czekamy z niecierpliwością na uzupełniony wirtualny spacer po naszej gminie :).

 

 

—————

2013-09-09 18:32

Badanie wzroku

—————

2013-09-03 18:07

Dożynki 2013 w Siemkowicach

 

 

 

        W pierwszą niedzielę września w kościele parafialnym w Siemkowicach odbyły się Dożynki, czyli Święto Plonów - czas podziękowania za ukończenie żniw i innych prac w polu. Paradę procesyjną wokół kościoła złożoną m.in. z delegacji z wiosek z naszej parafii poprowadził proboszcz Paweł Hadaś. Wieńce dożynkowe, kosze z owocami oraz chleb i miód przygotowali w tym roku (podobnie jak zresztą w ubiegłym) parafianie z Siemkowic, z Ożegowa, z Podrwinowa oraz wspólnie z Ignacowa i Miętnego. Chyba nie pomylę się i nie będzie to wyrazem pychy, ale w zgodnej opinii wielu uczestników mszy świętej to właśnie wieniec dożynkowy z Ożegowa był w tym roku najokazalszy. Wieniec nieśli nasi strażacy (pan Kluska, pan Bruch, pan Klimaczak oraz pan Hałada), natomiast pozostałe dary pan Grądeki oraz pani Ignasiak, która zresztą wygłosiła w imieniu całej naszej wioski piękne podziękowanie za zbiory. Tradycyjnie już po mszy świętej wszystkie delegacje częstowały parafian chlebem, miodem i owocami.

 

        Wszystkie wieńce dożynkowe, procesję wokół kościoła oraz podziękowania delegacji możecie zobaczyć tutaj. Natomiast wieńce dożynkowe z 2012 roku możecie zobaczyć tutaj.

—————

2013-07-06 00:05

Gminne zawody Sportowo-Pożarnicze w Ożegowie

 

 

    W ostatnią niedzielę czerwca odbyły się na stadionie w Ożegowie gminne zawody sportowo - pożarnicze, w których udział wzięło 6 drużyn seniorskich oraz 3 młodzieżowe. Tytułu sprzed roku broniły Radoszewice, jednak musiały uznać tego dnia wyższość w przygotowaniu jednostki z Siemkowic. Pogoda dopisała, dopisali kibice, jedynymi mankamentami mogły być jedynie porywiste podmuchy wiatru oraz spore kałuże za jedną z bramek na stadionie, które niejednemu strażakowi sprawiły ogromne problemy.

    Jak już wspomniałem, bezkonkurencyjna okazała się jednostka OSP Siemkowice, na miejscu drugim OSP Mokre, pozycję trzecią zajęli druhowie z Radoszewic. Czwarte miejsce ex aequo strażacy z Lipnika i Ożegowa, ostatnia piąta lokata dla druhów z Lasek. Wśród jednostek młodzieżowych niespodziewanie zwyciężyli młodzi druhowie z Lipnika, przed strażakami z Radoszewic i Siemkowic. Ci ostatni, po kilku kardynalnych błędach w bojówce, zaprzepaścili swoje szanse na zwycięstwo.

 

    Okazja do rewanżu za rok - liczymy po cichu, że nasi strażacy wreszcie przełamią złą passę i w końcu zajmą medalową pozycję. Może warto byłoby również wystawić drużynę młodzieżową? Relację z zawodów możecie oczywiście znaleźć na YouTube.

—————

2013-07-05 23:58

Badania mammograficzne w Pajęcznie

—————

2013-06-26 09:31

Superksiężyc

 

 

 

W niedzielę na nocnym niebie można było dostrzec ciekawe zjawisko, które średnio zdarza się raz do roku. Otóż obserwować mogliśmy superksiężyc, czyli księżyc w pełni, znajdujący się w perygeum swojej orbity okołoziemskiej, a więc najbliżej Ziemi. Według danych NASA w tym położeniu Księżyc dla obserwatorów jest do 14% większy i do 30% jaśniejszy niż w apogeum. Nazwa „Superksiężyc” została wprowadzona w 1979 r. przez astrologa Richarda Nolle na określenie momentu, gdy Słońce, Księżyc i Ziemia znajdują się względem siebie w linii prostej, a Księżyc dodatkowo jest w swoim perygeum. Niestety, w tym roku obserwacje w całej Polsce utrudniały warunki pogodowe (niebo było mocno zachmurzone). Jeśli jesteście jednak ciekawi, co Was ominęło tej nocy, zobaczcie TUTAJ lub poszukajcie ciekawszych relacji z całego świata na YouTube.

—————

2013-06-26 08:50

Otwarcie Orlika w Siemkowicach

 

 

21 czerwca 2013 o godzinie 13:00 władze gminy Siemkowice na czele z panią wójt, Zofią Kotynią oraz zaproszonymi gośćmi, dokonały uroczystego otwarcia kompleksu sportowego wybudowanego w ramach programu "Moje boisko Orlik 2012". Uroczystość zaszczyciły swoją obecnością następujące osoby:

- Marcin Młynarczyk - Dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Łódzkiego, reprezentujący marszałka województwa Łódzkiego, pana Witolda Stępnia,

- Jan Ryś - Starosta Pajęczański,

- Jacek Lewera - Wicestarosta Pajęczański,

- Leszek Stachera - Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Pajęczańskiego,

- Henryk Mszyca - Przewodniczący Rady Powiatu Pajęczańskiego,

- Maciej Rabenda - Członek Zarządu Powiatu Pajęczańskiego,

- Tadeusz Ślusarek - Członek Zarządu Powiatu Pajęczańskiego,

- Kazimierz Jędrzejski - Wójt Gminy Kiełczygłów,

- Radni Gminy Siemkowice ( w tym radni reprezentujący Ożegów - pani Irena Kamyk oraz pan Przemysław Szczerkowski),

- ks. Paweł Hadaś - Proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Marcina w Siemkowicach,

- ks. Kanonik Stanisław Kochel oraz ks. Marek Woźniak,

- Dyrektorzy Szkół Publicznych Gminy Siemkowice,

- Sołtysi Gminy Siemkowice (w tym pani sołtys z Ożegowa, Danuta Popecka),

- Prezesi klubów sportowych działających na terenie naszej gminy (w tym prezes LKS Zryw Ożegów, Marcin Brożyna),

- delegacje uczniów szkół z terenu Gminy Siemkowice.

 

Uroczystości rozpoczęło odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, po którym to nastąpiło przemówienie wójt gminy Siemkowice, pani Zofii Kotynii. Pani wójt zwróciła uwagę, że budowa kompleksu sportowego, który kosztował ponad milion złotych, jest dużym i historycznym osiągnięciem w dziejach gminy. Nie udałoby się jednak wybudować Orlika, gdyby nie pomoc finansowa z Ministerstwa Sportu i Turystyki (niemal pół miliona złotych) oraz Samorządu Województwa Łódzkiego(ponad 300 tysięcy złotych). Następnie głos zabrał Marcin Młynarczyk, Jan Ryś oraz Waldemar Moryń. Kolejnym punktem było przecięcie wstęgi przez gości, po którym to ks. Paweł Hadaś dokonał poświęcenia obiektu. Pierwszą oficjalną bramkę na Orliku strzeliła pani wójt, po niej swoich sił spróbować mogli wszyscy odważni zaproszeni goście. Następnie, po krótkim sportowym wierszu i występie cheerleaderek z Radoszewic, nastąpił pokazowy mecz między reprezentacjami Szkół Podstawowych, a Gimnazjum.  

Po części oficjalnej odbyły się występy artystyczne, z racji upału w budynku szkoły. Wystąpili:

- chór działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Siemkowicach pod kierownictwem pana Andrzeja Freusa,

- Zespół Si-LORD,

- Kabaret Ludowy Malwinki.

 

Krótką relację z uroczystości znajdziecie oczywiście na kanale Ożegowa na YouTube (TUTAJ).

—————

—————