nasze forum - ozegow.pun.pl


Pomóżmy Adasiowi !!!

2011-02-25 14:37

 

    Adaś Czuchta urodził się jako wcześniak. Od 13 miesiąca życia przykuty jest do łóżka. Prawdziwy dramat zaczął się, gdy zachorował na wirusowe zapalenie opon mózgowych. - Po punkcji padł mu kręgosłup - mówi Danuta Czuchta, która opiekuje się swoim synem.

- Z roku na rok stan zdrowia Adasia zaczął się pogarszać. Wyniszczeniu ulegają komórki stymulujące pracę narządów. Adaś już nie pije. Ma uszkodzony przewód pokarmowy. Jego organizm nie przyswaja wszystykich związków odżywczych z pokarmów. Pani Danuta karmi Adasia specjalnymi odżywkami. Na takie odżywki trzeba wydać ok. 1,5 tysiąca złotych miesiecznie. Opieka na Adasiem pochłania pani Danucie niemal każdą chwilę. - Ćwiczę z Adasiem palce, łokcie, nogi. Trzeba się nim opiekować w ciągu dnia i nocy. Jestem już osobą starszą i schorowaną, dlatego jest coraz ciężej - przyznaje pani Danuta.

W pomoc włączyła się gmina Kłobuck. - Przekazujemy pani Danucie węgiel - mówi Marian Szyiński, z-ca burmistrza Kłobucka. - Szukamy też sponsorów na zakup podnośnika dla Adasia. Takie urządzenie kosztuje blisko 5 tys. złotych. Niestety nie jest refundowane z NFZ-u.

- To urządzenie jest na kółkach i dzięki temu mogłabym Adasia przewieźć np. do łazienki, żeby go wykąpać. To bardzo ułatwiłoby mi opiekę nad Adasiem - twierdzi mama Adasia.

I być może pani Danuta miałaby już podnośnik, gdyby nie to, że oszukała ją jedna z częstochowskich fundacji.

- W zeszłym roku zawarłam umowę z czestochowską fundacją na 1 procent dla Adasia. Okazało się, że ludzie wpłacali dużo pieniędzy na ten cel .Od fundacji dostałam jednak zaledwie 255 złotych - opowiada pani Danuta.

Mama Adasia zagroziła fundacji, że zgłosi sprawę do prokuratura. Dopiero wtedy fundacja wypłaciła jej ponad 4 tys. złotych.

Każdy kto chciałby przekazać 1 procent podatku Adasiowi może wpłacać na konto Stowarzyszenia Amicus w Lublińcu, numer KRS: 0000068484, z dopiskiem "dla niepełnosprawnego Adasia Czuchty".

 

                   na podstawie https://klobuck.naszemiasto.pl/artykul/763666,adas-z-klobucka-czeka-na-pomoc,id,t.html

 

Więcej informacji na temat Adasia i pani Danuty (która mieszkała kiedys w Ożegowie) mozecie znaleźć na jej profilu nk oraz na You Tube, gdzie znajduje się film o Adamie (film ten znajdziecie również na naszej stronie tutaj). Serdecznie zachęcamy do rozliczenia się w tym roku z PIT sercem i o przekazanie na fundację wspierającą Adama 1% podatku - nawet symboliczna złotówka ma znaczenie.

—————

Powrót