nasze forum - ozegow.pun.pl

Ruszyła liga...

2012-08-27 14:44

Przedsezonowe sparingi LKS-u Zryw Ożegów nie nastrajały optymistycznie – najpierw porażka 0:4 z GKS-em Siemkowice w Pucharze Polski, potem srogie baty w Popowie z tamtejszą Liswartą i w końcu kompromitacja w meczu z Lipnikiem na własnym stadionie 1:7. Tylko najwięksi optymiści mogli oczekiwać, że sezon 2012/2013 w piłkarskiej B klasie Zryw rozpocznie dobrze. A jednak...

Pierwsza kolejka to spotkanie w zespołem z Starzenic, w którym to Ożegów wygrał 3:0. Wynik nie odzwierciela dokładnie obrazu gry, bo to goście mieli w meczu więcej klarownych sytuacji na zdobycie gola, świetny mecz w bramce zagrał jednak nasz bramkarz, Łukasz Kuźniak. Wynik ten cieszy jeszcze bardziej, gdy zobaczymy, że już w drugiej kolejce Starzenice remisują 2:2 z ekipą z Lipnika.

W drugiej kolejce spotykamy się na wyjeździe z drużyną ze Skąpej. Przewaga gospodary jest niepodważalna, ale to Zryw pierwszy obejmuje prowadzenie – gol Marcina Chojnackiego. Kilka minut później Skąpa wyrównuje po kuriozalnym golu. W ostatnich minutach meczu zawodnikowi Rolnika wychodzi strzał życia – pakuje piłkę w samo okienko naszej bramki – wynik 2:1, trzy punkty pozostają na koncie Skąpej. Zajmujemy po dwóch kolejkach 6 miejsce ze stratą 1 punktu do lidera – to dopiero początek rozgrywek, więc wszystko się jeszcze może zdarzyć. W najbliższą niedzielę spotykamy się z drużyną z Olewina, która już w poprzednim sezonie pokazała nam, że nie jest chłopcami do bicia (remis 0:0 na naszym boisku). Tym razem jednak liczymy po cichu na wygraną, bo z kim jak nie z Orionem Olewin musimy wygrywać w lidze ?